Firma PV-Systems powstała w 2010 roku po moim odejściu z Erweki. Początkowo byliśmy nastawieni na świadczenie usług serwisowych oraz OQ/PQ dla farmacji. Znajomość branży, nabyta przez ostatnie 10 lat pracy u znanego producenta sprzętu laboratoryjnego (na stanowisku szefa serwisu), umożliwiła mi poznanie oczekiwań klientów, co do samego sprzętu jak również, jakości i obsługi posprzedażnej. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w połowie roku, firma PV-Systems została dystrybutorem sprzętu laboratoryjnego firmy Copley Scientific (zestawy do badania inhalatorów i nie tylko).

Następnie w drugiej połowie 2010 roku nawiązano współpracę z firmą Charles Ischi AG, będącej producentem profesjonalnego sprzętu do badania twardości tabletek, automatycznego rozpadu „DISI” i wielu innych rozwiązań dla farmacji. Większość twardościomierzy przy tabletkarkach jest właśnie firmy ISCHI (nazwa handlowa Kreamer)I!!

Pod koniec 2010 roku została rozpoczęta współpraca z firmą LOGAN INSTRUMENTS z USA specjalizującą się w produkcji systemów do UWALNIANIA substancji czynnej z postaci leku.

Wszystkie maszyny cechuje bardzo dobra jakość wykonania, stabilna oraz intuicyjna praca z oprogramowaniem (nic się nie zawiesza). Kompatybilność rozwiązań i szybki serwis w przypadku ewentualnych problemów jest niezbędny i niezastąpiony. Poznałem oczekiwania klientów i zdaję sobie sprawę, iż niewielka cena w momencie zakupu nie rekompensuje dalszych problemów ze sprzętem, straty czasu i zaufania do marki.

Krzysztof Milewski